Staro-
mestské 
kultúrne 
centrá


Staromestské kultúrne centrá tvoria kultúrny a komunitný program v piatich centrách a vo verejnom priestore na území Starého Mesta s cieľom prispievať k rozmanitosti, budovaniu komunít a zvyšovaniu kvality života obyvateľov mestskej časti a aj jej návštevníkov.
Otvorená výzva
Program
Blog
Centrá

Dokumenty

Magazín Zrazu

Kontakt
Instagram
Facebook

Miestny Úrad Staré Mesto

Detské letné tábory v Staromestskom kultúrnom centre Š14Staromestské kultúrne centrá opäť pripravujú denné letné tábory pre deti. Deti si môžu vybrať z Divadelno-výtvarných táborov a Letnej školy tanca. Tábory sú určené deťom vo veku 5 až 18 rokov a prebiehajú v čase od 8:00 do 16:00. Cena tábora je 160 €, pričom Staromešťanky, Staromešťania a súrodenci majú nárok na zľavu 10%. V cene sú zahrnuté obedy a ovocie počas dňa. Všetky tábory prebiehajú v Staromestskom kultúrnom centre Š14 na Školskej 14.


Divadelno-výtvarné tábory


22. – 26. 7.  ●   8 – 16
CIRKUSOVÝ TURNUS
Veková kategória: 11 – 14 rokov

Popis: Tento turnus je inšpirovaný knihou "Cirkus Abrafrk" od Danilia Charmsa. Deti si vyskúšajú stvárnenie charakterov v krátkej inscenácii, na ktorej budú pracovať počas piatich dní. Súčasťou tábora sú aj výtvarné dielne, kde si deti vytvoria masky a rekvizity k inscenácii rôznymi výtvarnými technikami.

Prihlasovanie: eva.kostalova@staremesto.sk


12. – 16. 8 . ● 8 – 16
PUTOVANIE ZÁHADNOU KRAJINOU

Veková kategória: 7 – 10 rokov

Popis: Deti budú putovať záhadnou krajinou v sprievode malého chlapca a čarovného motýľa, stretávajúc hrdinov slovenských rozprávok ako Janko Hraško a Loktibrada. Súčasťou tábora sú výtvarné dielne, kde si deti vytvoria masky a rekvizity k inscenácii rôznymi výtvarnými technikami.

Prihlasovanie: eva.kostalova@staremesto.sk

Letné školy tanca

8. – 12. 7.  ●  8 – 16
PRE NAJMENŠIE DETI

Veková kategória: 5 – 7 rokov

Popis: Deti sa budú venovať baletu aj modernému tancu v baletnej sále a zatancujú si aj spoločný táborový tanec. Okrem samotného tanca sa môžu tešiť aj na jogu v záhrade, kreatívne dielničky, výlet do prírody, súťaže, hry a návštevu divadla.

Prihlasovanie: barbora.brezinova@staremesto.sk


15. – 19. 7.  ●  8 – 16
PRE STARŠIE DETI

Veková kategória: 8 – 12 rokov

Popis: Program zahŕňa hodiny baletu, moderného tanca, jogu v záhrade, kreatívne dielničky, výlet do prírody, súťaže, hry a návštevu divadla.

Prihlasovanie: barbora.brezinova@staremesto.sk


19. – 23. 8.  ●  9 – 16
PRE MLÁĎEŽ

Veková kategória: 12 – 18 rokov

Popis: Tínedžeri, ktorí sa venujú tancu a majú záujem rozvíjať svoje tanečné zručnosti, môžu každý deň venovať lekciám Telohry, súčasného tanca, baletu, hodine tanečných variácií a joge. Lekcie povedú skúsené lektorky v tanečnom odbore.

Prihlasovanie: barbora.brezinova@staremesto.sk